Masaże

* MASAŻ KLASYCZNY (LECZNICZY) *

To najpopularniej stosowany masaż, który wykonywany jest w formie zabiegu całościowego, bądź częściowego (wybranej partii ciała). 

Masaż ten ma zastosowanie głównie w przypadku jednostek chorobowych dotyczących układu ruchu, ale także w zespołach bólowych różnego pochodzenia. 

Zabieg usuwa zmęczenie fizyczne i psychiczne, działa przeciwbólowo ? rozluźnia napięte mięśnie, a także przyspiesza przemianę materii oraz działa odżywczo i uelastyczniająco na skórę.


* MASAŻ RELAKSACYJNY *

To zabieg, który łączy w sobie powolne, delikatne ruchy wraz z dodatkowym zastosowaniem świec zapachowych, olejków aromaterapeutycznych oraz odpowiednio dobranej muzyki. 

Masaż ten sprzyja regeneracji sił i usuwa ujemne efekty stresu. Celem jest całkowite zniesienie nadmiernego napięcia mięśniowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jest to doskonały sposób na poprawę nastroju i zapomnienie o kłopotach dnia codziennego.


* MASAŻ ODCHUDZAJĄCY (UJĘDRNIAJĄCY) *

Jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Polega na intensywnym masowaniu wybranej części ciała (przede wszytskim brzuch, pośladki, uda), które ma na celu rozbicie komórek tłuszczu znajdujących się pod tkanką podskórną.

Dodatkowym działaniem masażu, prócz odchudzającego, jest także przyspieszenie przemiany materii, usunięcie toksyn z organizmu oraz poprawa ukrwienia skóry co sprzyja w walce z cellulitem.

Z własnych doświadczeń wiemy, ze po serii zabiegów ubywa kilka centymetrów w obwodzie poszczególnych częsci ciała. (np. brzuch 8-10 cm).


 * MASAŻ  BAŃKĄ  CHIŃSKĄ *

Masaż ten ujędrnia i wygładza skórę. Redukuje cellulit, ponieważ jest to masaż próżniowy, który obecnie uznawany jest za najlepszą metodę usuwania cellulitu. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

Wskazania:
walka z cellulitem
obrzęki limfatyczne
napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania:
ciążą
menstruacja
żylaki
podwyższona temperatura ciała
zaburzenia krzepliwości krwi
przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry
wysiękowe zapalenie stawów
obrzęki niewiadomego pochodzenia
gruźlic, nowotwory

Masaż bańką chińską trwa ok 30 minut, powinien być wykonywany seriach (5-10 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu


* MASAŻ TWARZY, SZYJI I DEKOLTU *

Zaliczamy go do masażu kosmetycznego, stosowanego w celach profilaktyczno ? pielęgnacyjnych. Masaż działa pobudzająco na układ krążenia, co przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry i mięśni, a co za tym idzie do poprawienia jakości skóry.

Działa także jako delikatny peeling, gdyż złuszcza rogową warstwę naskórka. Dzięki systematycznemu wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się jędrniejsza, gładsza i wygląda młodziej.

Salon Kosmetyczny EUFORIA

ul. Grunwaldzka 72a,     43-600 Jaworzno

tel. 32 752 03 57

email: salon_euforia@o2.pl