Medycyna estetyczna

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa to wykorzystywana od wielu lat w medycynie i kosmetyce metoda leczenia, stosowana przy rozmaitych schorzeniach skóry.

Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo, odpowiednich substancji leczniczych.

Mezoterapia to nie chirurgiczna metoda stosowana dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia.

NEXT

Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się również mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza).

Sam zabieg mezoterapii jest prawie bezbolesny. Odpowiednio dobrany skład substancji leczniczych jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ok. 3-4 mm, za pomocą mikronakłuć igłą o grubości włosa, w gęstych odstępach.

Aby uzyskać zadowalające efekty, należy wykonać serię zabiegów.

Najczęściej cykl terapeutyczny składa się z trzech faz:

 • Faza 1 ? Terapia uderzeniowa
  Składa się z 4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 7-14 dni.
 • Faza 2 ? Regeneracja skóry
  Wykonujemy 1 zabieg 1 raz w miesiącu przez dwa miesiące.
 • Faza 3 ? Podtrzymywanie efektów kuracji
  Wykonujemy 1 zabieg co 2 do 6 miesięcy.

Schemat indywidualnie dobieranej terapii jest uzależniony od problemu zgłaszanego przez pacjenta oraz od zastosowanego preparatu.

Każdy zabieg poprzedza bezpłatna indywidualna diagnoza skóry oraz wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań.

MEZOTERAPIA W ODMŁADZANIU SKÓRY

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących takich jak: (kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe np. wit C, DMAE, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Częstotliwość zabiegów:

 • intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
 • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

MEZOTERAPIA W LECZENIU CELLULITU, UJĘDRNIANIU I ODCHUDZANIU (LIPOLIZA INIEKCYJNA)

Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem odchudzaniu. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Główną substancją podawaną jest fosfatydylocholina. Zastrzyki zawierają również kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, kofeiny, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające również kwas hialuronowy. W trakcie kuracji wskazane jest doustne podawanie Karnityny. Wskazana jest również odpowiednia dieta.

Najczęściej lipoliza wykonywana jest na okolice: podbródka, brzucha, ud oraz pośladków i okolicy kolan.

MEZOTERAPIA W LECZENIU ŁYSIENIA

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby skóry głowy i włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy ? takich jak dekspantenol, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Wskazania:

 • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji,
 • łysienie androgenowe,
 • łysienie plackowate,
 • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy.

Częstotliwość zabiegów:

 • faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy,
 • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart