Medycyna estetyczna

BOTOX

Botox to zabieg polegający na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny botulinowej do mięśnia, co spowoduje jego rozluźnienie i tym samym wygładzenie zmarszczek. Ostrzyknięcia toksyną botulinową z powodu małej inwazyjności i praktycznie nie mający szkodliwych skutków ubocznych, jest to zabieg obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów niechirurgicznych w korekcji zmarszczek twarzy.

Botoxem można ostrzyknąć:

  • zmarszczki poziome czoła.
  • „lwia zmarszczka” między brwiami.
  • zmarszczki mimiczne wkoło oczu.

Zmarszczki zanikają stopniowo od 5 dni do 2 tygodni.
Zabieg trwa krótko jest prawie bezbolesny, a efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa to wykorzystywana od wielu lat w medycynie i kosmetyce metoda leczenia, stosowana przy rozmaitych schorzeniach skóry.

Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo, odpowiednich substancji leczniczych.

Mezoterapia to nie chirurgiczna metoda stosowana dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia.

depositphotos_29985153-stock-photo-black-and-white-brunette-girl

Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się również mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza).

Sam zabieg mezoterapii jest prawie bezbolesny. Odpowiednio dobrany skład substancji leczniczych jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ok. 3-4 mm, za pomocą mikronakłuć igłą o grubości włosa, w gęstych odstępach.

Aby uzyskać zadowalające efekty, należy wykonać serię zabiegów.

Najczęściej cykl terapeutyczny składa się z trzech faz:

  • Terapia uderzeniowa
    Składa się z 4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 7-14 dni.
  • Regeneracja skóry
    Wykonujemy 1 zabieg 1 raz w miesiącu przez dwa miesiące.
  • Podtrzymywanie efektów kuracji
    Wykonujemy 1 zabieg co 2 do 6 miesięcy.

Schemat indywidualnie dobieranej terapii jest uzależniony od problemu zgłaszanego przez pacjenta oraz od zastosowanego preparatu.

Każdy zabieg poprzedza bezpłatna indywidualna diagnoza skóry oraz wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań.

 

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA   –   DERMAPEN

Jak wygląda zabieg?

Po przygotowaniu skóry, dokonuje się automatycznych mikronakłuć przy pomocy sterylnej, jednorazowej końcówki, zaopatrzonej w liczne mikroigiełki. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji, w zakresie od 0,5 do 2,5 mm, pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Jednocześnie wprowadzany jest środek leczniczy. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry, zastosowana w DERMAPEN®, zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg jest stosowany w celu rewitalizacji, odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, poprawy gęstości skóry wiotkiej i cienkiej, odmłodzenia okolicy oczu, spłycenia zmarszczek, zmniejszenia wielkości porów.

Działanie DERMAPEN® opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Mikronakłucia stanowią bodziec do samoregeneracji skóry. Powstałe mikrourazy skóry, wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN® są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy i remodelingu tkanek. Zabiegi w zakresie twarzy, szyi, dekoltu: poprawa nawilżenia, jędrności, gęstości i kolorytu skóry, redukcja przebarwień, spłycenie drobnych zmarszczek, co prowadzi do poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia.

MEZOTERAPIA W ODMŁADZANIU SKÓRY

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących takich jak: (kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe np. wit C, DMAE, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Częstotliwość zabiegów:

  • intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
  • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

MEZOTERAPIA W LECZENIU CELLULITU, UJĘDRNIANIU I ODCHUDZANIU (LIPOLIZA INIEKCYJNA)

Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem odchudzaniu. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Główną substancją podawaną jest fosfatydylocholina. Zastrzyki zawierają również kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, kofeiny, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki naturalnych produktów , które są składnikami LipoLAX + /LV. W medycynie substancje te stosowane są w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, ‘boczków’, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami.

Jak wygląda zabieg? Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez klientów. Po dezynfekcji skóry, kosmetolog dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

Efekty zabiegu

– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,

– lepszy metabolizm komórek skóry,

– lepsze mikrokrążenie,

– stymulacja regeneracji skóry,

– lepsze odżywienie skóry

STYMULATORY TKANKOWE

Po zaaplikowaniu przez kosmetologa dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.

Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym! Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kremu znieczulającego, co zdecydowanie zwiększa komfort pacjenta podczas wykonywanego zabiegu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Podstawowymi wskazaniami do zabiegu są:

–  oznaki starzenia się, w postaci załamań skórnych

–  zarysowana bruzda nosowo-wargowa

–  widoczna rynienka doliny łez

–  kurze łapki

–  zasinienia pod oczami

–  utrata jędrności

–  spadek gęstości skóry

–  zaburzony owal twarzy, tzw. chomiki

–  przesuszona i poszarzała skóra

–  działanie profilaktyczne, aby za 10 lat kondycja skóry była tak dobra jak w tym momencie!

EFEKTY UZYSKANE DZIĘKI STYMULATOROM

Przez obecność wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i liofilizowanych aminokwasów, jak również peptydów i antyoksydantów, jesteśmy w stanie uzyskać wielokierunkowe rezultaty. Tego typu produkty stymulują fibroblasty (komórki w skórze) do wzmożonej produkcji kolagenu (białko odpowiedzialne za jędrność i sprężystość), czego efektem jest:

– ujędrnienie i  zagęszczenie skóry

– podkreślenie owalu twarzy

– redukcja drugiego podbródka i chomików

– działanie antygrawitacyjne

– redukcja zmarszczek

– nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry

Dlaczego więc stymulator jest lepszym rozwiązaniem od wypełniaczy?

Dzięki stymulacji naturalnie zachodzących procesów w naszej skórze, uzyskujemy naturalny efekt na dłużej! Przy użyciu wypełniacza uzyskujemy chwilowy efekt wolumetryczny, który stopniowo zanika. Warto wiedzieć, jakie są różnice między produktami stymulującymi kolagen a wypełniaczem.

RÓŻNICE MIĘDZY STYMULATORAMI TKANKOWYMI A WYPEŁNIACZAMI

Podstawową różnicą między tymi dwoma preparatami jest obecność kwasu hialuronowego, o zwiększonej lepkości, który w stymulatorach nie występuje w postaci usieciowanej. Przez co nie nadaje skórze twarzy efektu wolumetrycznego, tak jak w przypadku zastosowania wypełniaczy. W ich składzie znajdziemy wyłącznie usieciowany kwas hialuronowy, bez dodatkowych substancji aktywnych. Co za tym idzie, przy zastosowaniu stymulatorów nie uzyskamy sztucznego, przerysowanego efektu! Potrafimy uwydatnić kości policzkowe oraz zadbać o strefę oczu i problematyczną dolinę łez, bez uzyskania wolumetrycznego i często niestety przerysowanego efektu wypełnienia.

Stymulatory tkankowe pobudzają naturalnie zachodzące procesy w naszej skórze, dzięki czemu efektami zabiegowymi możemy się cieszyć dłużej, niż w przypadku wypełniaczy.

ZABIEG ANTI-AGE I ZABIEG PROFILAKTYCZNY

Zabieg z użyciem stymulatora tkankowego może być traktowany zarówno jako terapia anti-age, gdzie występują zauważalne oznaki starzenia się, jak również może być to zabieg profilaktyczny, spowalniający ten proces. Za jędrną i elastyczną skórę, w głównej mierze odpowiadają białka – kolagen i elastyna, które stanowią swoiste rusztowanie skóry. Z wiekiem zmniejsza ich ilość, włókna się rozciągają a skóra staje się coraz mniej elastyczna i jędrna, pojawiają się także pierwsze zmarszczki. Stymulator dostarcza odpowiednich substancji odżywczych fibroblastom, niezbędnych do produkcji nowych, silnych włókien kolagenowych. Redukuje zmarszczki oraz  zapobiega degradacji kolagenu i elastyny.

STYMULATORY TKANKOWE POD OCZY

W kontakcie z drugim człowiekiem, to właśnie oczy widzimy jako pierwsze. Poeci mawiają, że to właśnie one są zwierciadłem naszej duszy. Niedostateczna ilość snu, stres, zmęczenie w pierwszej kolejności zauważalne są właśnie w okolicy oczu, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo o nią zadbać. Zastosowanie stymulatorów tkankowych, rozwiązuje wiele problemów, z którymi zgłaszają się do nas Pacjenci. Dzięki autorskiej metodzie łączenia dwóch silnych stymulatorów jesteśmy w stanie uzyskać spektakularne efekty! Należą do nich przede wszystkim ujędrnienie i zagęszczenie tej okolicy, gdyż skóra wokół oczu z reguły jest bardzo cienka, przez co szybciej zauważalne są pierwsze oznaki starzenia się. W rezultacie zmarszczki spłycają się, skóra staje się bardziej jędrna, lepiej nawilżona i odżywiona, a cienie pod oczami zostają zredukowane.

STYMULATORY STOSOWANE U NAS W SALONIE

Sunekos 200

Preparat przeznaczony jest dla nieco młodszych pacjentek, które mają na celu profilaktykę oraz redukcję pierwszych zmarszczek, wzmocnienie struktury skóry i redukcję zasinienia. Dzięki obecności kwasu hialuronowego i liofilizowanych aminokwasów, możliwe jest stymulowanie regeneracji macierzy pozakomórkowej, poprawę utraty objętości skóry. Skóra wyraźnie napina się, zmarszczki ulegają spłyceniu, a także poprawia się nawilżenie skóry.

Sunekos 1200

Ten preparat wykazuje działanie silnie przeciwstarzeniowe i przeciwutleniające w przypadku zaawansowanych zmarszczek i uszkodzonej skóry. Od Sunekosa 200 różni się głównie zwiększoną ilością kwasu hialuronowego oraz aminokwasów. Pracuje nad zwiększeniem gęstości i jędrności skóry, redukuje zmarszczki, a także silnie nawilża skórę.

Nucleofill

Przywraca blask i elastyczność skórze oraz zapobiega utracie jej jędrności. Redukuje zmarszczki, nawilża i zapobiega powstawaniu elastozy. Poprawia wygląd blizn – także tych potrądzikowych, keloidów oraz rozstępów.silnemu nawilżeniu i odżywieniu, co powoduje zwiększenie jej elastyczności i napięcia. Jest to produkt, którego zadaniem jest biorewitalizacja szczególnych obszarów skóry, które są najbardziej narażone na powstawanie głębokich zmarszczek i bruzd np. skóra szyi i dekoltu, rynienka doliny łez, bruzda nosowo-wargowa.

Profhilo

Popularnie nazywany molekułą młodości. Silny stymulator tkankowy, podawany w konkretnych punktach na twarzy, tam, gdzie obserwuje się ubytek tkanki. Dzięki specjalnemu podaniu preparatu tworzy się tzw. siatka z kwasu hialuronowego, przywracając prawidłowy owal i proporcje twarzy. Najważniejsze jest jednak to, że unikamy sztucznego i przerysowanego efektu! Poprawia się także struktura, jędrność i gęstość skóry.

MEZOTERAPIA W LECZENIU ŁYSIENIA

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby skóry głowy i włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy ? takich jak dekspantenol, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Wskazania:

  • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji,
  • łysienie androgenowe,
  • łysienie plackowate,
  • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy.

Częstotliwość zabiegów:

  • faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy,
  • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.

NICI PDO

N I C I PDO (polidioksanon) jest silnie syntetycznym włóknem, składających się z jednego lub dwóch, prostych lub skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Posiadamy różne rodzaje nici np. Mono, Screw, Tornado.

Aplikując nitkę w odpowiednią warstwę skóry właściwej zmuszamy skórę do pracy, tworząc dla niej tzn.rusztowanie.
Po ok 14 dniach następuje silna produkcja kolagenu i trwa to aż do całkowitego rozpuszczenia nici czyli do ok 6-8 miesięcy.
Pierwsze efekty zabiegu zauważamy już po 2-3 tyg.
Po wchłonięciu nici efekty zabiegu utrzymuje się do około 2 lat.
Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.

Skóra staje się jędrniejsza, elastyczna i bardziej nawilżona.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart